Otec Michaela Jacksona umírá, rodina k němu nesmí

Velikost textu: AAA

22. 6. 2018

Devětaosmdesátiletý Joe Jackson, jenž založil ze svých potomků skupinu Jacksons 5, leží na smrtelné posteli. Jeho syn Jermaine to potvrdil médiím s tím, že otci zbývají do konce života poslední hodiny. Podle Jermaina otec zakázal rodině, aby u něj v posledních okamžicích života pobývala. Syn Michael, jenž zemřel před devíti roky, s otcem na konci vlastního života nemluvil.

„Je velmi slabý, nemá už moc času. Rodina chce být po jeho boku, to je jediný náš záměr v jeho posledních dnech,“ uvedl Jermaine v rozhovoru pro deník The Mail.

Jackson leží v Las Vegas a lékařům zakázal, aby o jeho zdravotním stavu informovali příbuzné či jim dovolili nahlížet do zdravotní dokumentace. Navzdory tomu ho ale v úterý navštívila manželka Katherine s dcerami Rebbie a Joh’Vonnie, které doprovodila vnučka Yashi Brownová.

„Nikdo netušil, co se s ním děje, neměli bychom neustále žadonit, prosit a hádat se o to, abychom směli vidět vlastního otce, zvláště v tak těžkých časech. Hodně nás to všechny bolí. Nesměli jsme vědět, kde je ani co s ním je. Ani od lékaře. Moje matka byla starostmi zdrcená. Tohle by si nepřála žádná rodina, ale někteří lidé z jeho okolí si myslí, že tomu rozumějí lépe… a nerozumějí,“ dodal Jermaine Jackson.

Joe trpí diabetem a demencí. V roce 2015 prodělal mrtvici a dočasně oslepl.

Joe Jackson založil nejprve hudební trio se svými potomky Jackiem, Titem a Jermainem. Později se přidali synové Marlon a Michael a vznikla slavná skupina The Jackson 5. Když potomci zestárli a osamostatnili se, začali o otci mluvit dost nelichotivě. Prý je celý život psychicky a fyzicky týral. Syn Michael se s otcem na konci vlastního života odmítal stýkat.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související