Michael Jackson byl pohlavně fluidní androgyn

Velikost textu: AAA

25. 6. 2018

Zpěvák Michael Jackson prý neměl jasně definovanou pohlavní identitu. Chvíli se tak cítil být mužem a chvíli ženou. Tvrdí to jeho kamarád a osobní fotograf Harrison Funk, který život popového krále mapoval od sedmdesátých let do jeho smrti.

„Nebyla to ani tak feminita na Michaelově straně jako spíš to, že byl androgynní, byl fluidní v pohlavní identitě. Michael neměl zájem přihlásit se jasně k jednomu pohlaví,“ tvrdí Funk.

Harrison ale také míní, že Jacksona změnily děti. Když si je pořídil, chtěl pro ně být otcem a mužským vzorem. „Stal se silným mužem v tomto smyslu,“ prohlásil Funk.

Jacksonovi manželka Debbie Rowe přivedla na svět syna Prince a dceru Paris. Nejmladšího Blanketa porodila žena za úplatu.

„Nenechejte se ale mýlit. Michael měl také velmi pedantické momenty. Pokud se mu něco nelíbilo, velmi jasně to dal najevo. Michael mě nikdy neztrapňoval, ale když někdo pokazil návrh jeho jeviště, tak na něho dokázal nepříčetně křičet. Očekával od všech dokonalost,“ zavzpomínal Funk v rozhovoru pro britský deník The Guardian na turné Victory z roku 1984, kdy byl Jackson prý velmi náročný na své spolupracovníky.

Harrison je autorem snímku, na němž Michael pózoval jako ukřižovaný Ježíš.

„Lidé říkají, že měl Michael ježíšovský komplex, ale to mě štve, to nebyla pravda. Měli jsme praktický důvod k vytvoření té fotky. Michael měl obrovské ruce a chtěl jsem z nich vytěžit co nejvíc, protože byly velmi expresivní, pro něj to byl dobrý způsob, jak obejmout celý svět. Tehdy se jeho celé bytí zaměřovalo na záchranu a uzdravení světa, takže když měl velké a expresivní ruce, byly významným symbolem, jak hovořit k lidem,“ vysvětlil Funk.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související