Meghan Markle se v etiketě pohybuje jako slon v porcelánu, královnu urazila třikrát za pár dní

Velikost textu: AAA

29. 6. 2018

Meghan Markle studovala královskou etiketu celé měsíce před svatbou s princem Harrym. A třebaže se sňatkem s ním stala vévodkyní ze Sussexu, titul jí k šlechtické noblese moc nepomohl. Pohybuje se vedle královny Alžběty II. jako slon v porcelánu a během několika málo dní ji třikrát hrubě urazila.

Nejprve nastoupila do auta, kterým měla s hlavou Spojeného království cestovat, jako první. Doslova se do vozu nacpala před Alžbětou II. Pár dní nato se k vladařce otočila zády, což byl zatím zřejmě nejhorší prohřešek. A tento týden se při focení s královnou a manželem princem Harrym usadila téměř vulgárně. Překřížila nohy a kolena odvrátila směrem od Alžběty.

V úterý 26. června se Meghan na recepci k předávání cen Young Leaders of Commonwealth posadila vedle prince Harryho, který seděl po pravici Alžběty II. Nohy by měla správně semknout k sobě a kolena natočit doleva směrem ke královně. Ona ale přehodila nohu přes nohu a otočila koleny doprava, čímž vyjádřila panovnici neúctu.

A britští komentátoři Meghan srovnávají s manželkou prince Williama vévodkyní Kate. Ta je sice rodilou Britkou, ale také zcela neurozenou dívkou, šlechtičnou se tedy stala a ž v den svatby s Williamem a vše se musela učit jako Meghan. Jenže Kate Middleton se prohřešku proti bontonu nedopustila nikdy a chová se od počátku vzorově.

Vůbec nejhorší projev neúcty vůči královně projevila na Royal Ascot minulý týden, když se k Alžbětě II. otočila zády.

K tomu všemu se její otec Thomas Markle nechává uplácet za rozhovory pro britská média, v nichž si stěžuje na královskou rodinu a samu královnu, protože se s ním odmítá osobně setkat.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související