Zpěvák Robbie Williams: Asi jsem autista

Velikost textu: AAA

2. 7. 2018

Zpěvák Robbie Williams věří, že je autistou. Má totiž řadu obsedantních poruch, závislostí a jiných mentálních problémů. Nicméně oficiálně mu žádný lékařský odborník toto mentální postižení nediagnostikoval. Věří však, že má problém s empatií a porozumění druhým stejně jako autisté.

„Něco ve mně chybí, mám tam prostě slepá místa. Možná mám Aspergerův syndrom nebo autismus. Nevím, k jakému spektru patřím, ale někam ano. Je to těžká práce být v mé hlavě, mám velmi zajímavé obsese, závislosti, mentální choroby. Řekl bych,“ přiznal Robbie v interview pro rozhlasovou stanici BBC Radio 2.

V životě čtyřiačtyřicetiletému hudebníkovi nejvíce pomohla interakce s malými dětmi, když se sám stal otcem. S manželkou Aydou Fieldovou mají pětiletou Teddy a tříletého Charltona.

„Měl jsem to tak, že jsem byl buď Robbie Williams popová hvězda, nebo Robert Williams, dělník. To bylo mnohem jednodušší. Mám pocit, že jsem nebyl někdo, kdo byl schopen přijmout všechny životní možnosti, které mi byly poskytnuty. Zdá se ale, že dnes už zvládnu své boty nosit lépe, zvláště poté, co se narodily děti. Říkám si, v pohodě, tohle jsem já. Mám úžasný život, tak s tím pojďme žít,“ dodal britský hudebník.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související