Manželka Romana Polanského pohrdavě odmítla pozvání do Americké akademie

Velikost textu: AAA

11. 7. 2018

Manželka Romana Polanského Emmanuelle Seigner odmítla pozvání do Americké akademie filmového umění a věd. Na Cézara dvakrát nominovaná hvězda napsala otevřený dopis vedení této instituce, v němž ho obviňuje z pokrytectví. A pohrdavě odmítla pozvání s tím, že k jejímu muži se zachovali jako k vyvrhelovi. Polanski byl letos z Akademie oficiálně vyloučen.

Na slavného polského režiséra je v USA vydán zatykač za sex s třináctiletou dívkou, jehož se dopustil v roce 1977. O rok později byl souzen a odsouzen, ale z výkonu trestu utekl do Evropy. Akademie se letos rozhodla oscarového režiséra vyloučit.

„Vždy jsem byla feministkou. Ale jak můžu ignorovat fakt, že před pár týdny Akademie vyloučila mého manžela, Romana Polanského, ve snaze uklidnit ducha doby, ta stejná Akademie, která mu v roce 2002 dala Oscara za Pianistu?! Je to bizarní případ ztráty paměti,“ uvedla Seigner v rozhovoru pro Le Journal Du Dimanche.

A herečka se za svého manžela postavila velmi příkrým výrokem.

„Akademie si zřejmě myslí, že jsem dost bezpáteřní hochštaplerka, která zapomene na to, že je devětadvacet let v manželství s jedním z největších režisérů. Miluji ho, je to můj manžel a otec mých dětí. Byl vyhozen jako psanec,“ zlobila se dále Seigner.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související