Henry Cavill: Mám strach flirtovat s ženou, abych nebyl za násilníka

Velikost textu: AAA

17. 7. 2018

Herec Henry Cavill sice podporuje hnutí Me Too a Time’s Up, ale na druhou stranu má kvůli nim hrůzu z flirtování se ženami. Představitel Supermana se totiž děsí toho, že si jeho nevinný flirt vyloží žena jinak a učiní z něj sexuálně zvrhlého násilníka.

„Na tom, když muž prohání ženu, je něco úžasného. Je to takový tradiční přístup, což se mi líbí. Myslím, že by žena měla být sváděna a naháněna, ale možná jsem příliš staromódní, když tak uvažuju. Dnes je velmi těžké se tak chovat, když máme nastavena určitá pravidla. Protože pak je to takto: No, nechci jít za ní a začít s ní mluvit, protože budu označen za násilníka či něco podobného. Takže si říkáte toto: Zapomeň na to! Ale je to mnohem bezpečnější než se vystavit peklu, protože jsem člověk neustále sledován veřejností, a pokud jdu a flirtuju s někým, tak kdo ví, co by se pak stalo,“ svěřil Henry australské edici magazínu GQ.

Za tohle prohlášení se na Cavilla strhla vlna kritiky feministek z hnutí Me Too, proto se za článek v dlouhém a velmi formálním prohlášení omluvil. Jeho slova vytvořená PR profesionálem ale nejsou pro svou nudnost a trapnost hodna překladu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související