Professor Green je pro legalizaci heroinu

Velikost textu: AAA

30. 7. 2018

Rapper Professor Green dlouhodobě obhajuje legalizaci drog. Ale podle něj by nemělo být beztrestným jen užívání konopí či extáze, ale také drog nejtvrdších včetně heroinu. Zákaz jejich užívání totiž nijak nesnižuje odbyt na černém trhu a počet narkomanů.

„Nevěřím na prohibici čehokoli. Podívejte se na zákon o zákazu užívání drog. Věřím, že před ním bylo tady kolem sedmnácti tisíc lidí, co užívali heroin, a teď je to už více než půl milionu a už jsme to přestali počítat,“ svěřil Stephen Manderson, jak zní rapperovo občanské jméno, v rozhovoru pro deník The Mirror.

A stejně tak prohibice alkoholu vedla jen k tomu, že lidé konzumovali výrobky černého trhu a ohrožovali se na zdraví a životě.

„Když zavedete prohibici alkoholu, lidé nepřestanou pít, jen začnou pít sračky,“ dodal Green.

Podle něj legalizace užívání drog povede k prevenci šíření vážných onemocnění jako je HIV/AIDS.

„Chci dekriminalizovat všechny drogy. Ale ne proto, že jsem bláznivý levičák nebo protože je chci užívat sám, ale protože bylo dokázáno, že to omezuje zneužívání, užívání drog a také šíření chorob jako HIV a snižuje to počet úmrtí na předávkování. Takže lidé můžou bez ostychu přijít pro pomoc při snaze zbavit se závislosti. Vidím celý svůj život, jak drogy likvidují životy jak jejich užíváním, tak jejich prodejem,“ napsal Professor Green na svém profilu na Instagramu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související