Donald Trump přijde jako první člověk v dějinách o hvězdu na Chodníku slávy

Velikost textu: AAA

9. 8. 2018

Radnice Západního Hollywoodu mající ve svém katastru tzv. Chodník slávy neboli Walk of Fame jednohlasně rozhodla o odstranění dlaždice s hvězdou a jménem Donald Trump. Je to vůbec poprvé v dějinách této atrakce, kdy nějaká osoba o privilegium přichází. Podle starosty je důvodem Trumpovo otřesné chování vůči ženám.

„Radní Západního Hollywoodu jednohlasně rozhodli o tom, aby Hollywoodská obchodní komora odstranila hvězdu Donalda Trumpa z Hollywoodského chodníku slávy,“ uvedl starosta Západního Hollywoodu John Duran.

Ačkoli o tom, kdo dostane dlaždici s hvězdou, rozhoduje Hollywoodská obchodní komora, která také celou atrakci spravuje, Radnice Západního Hollywoodu má právo do údržby a stavu chodníku zasahovat.

Ve zdůvodnění svého rozhodnutí radnice uvádí, že Donald Trump se otřesně chová k ženám a i jinak projevuje hodnoty, které se neshodují s těmi v Západním Hollywoodu, celém regionu, státě a zemi.

Dlaždici přitom nedávno poškodili vandalové, když její střed s Trumpovým jménem rozbili majzlíkem.

Trump dostal svou hvězdu v roce 2007 především za svou roli v pořadu The Apprentice. Tehdy si nikdo na celém světě nedokázal představit, že zrovna tento muž bude prezidentem USA.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související