Jim Carrey: Mám plné zuby hollywoodských korporátů

Velikost textu: AAA

17. 8. 2018

Herec Jim Carrey se v posledních letech neobjevuje v žádném velkém hollywoodském filmu. Do ústraní prý odešel dobrovolně, protože má plné zuby politických her v Hollywoodu a diktátu velkých studií. Raději se tak věnuje malování a využívá sociální sítě ke kritice Hollywoodu i americké politické scény.

„Nechtěl jsem už být součástí tohoto oboru. Nelíbilo se mi, co se tu dělo, převzetí veškeré moci korporáty a všechno ostatní. A možná je to také proto, že jsem se cítil příliš vtahován do typu umění, které nemám rád, mám naopak moc rád malování, kdy nemám za zadkem žádnou komisi, která mi bude říkat, jakou musím zvolit ideu, abych přilákal všechny demografické skupiny diváků,“ svěřil Jim magazínu Hollywood Reporter.

Carrey se nezdráhá kritizovat politiky a společnost na Twitteru, z čehož šílí jeho herecký manažer. V USA totiž hvězdy kvůli rolím musejí podlézat všem a s nikým si nezačít.

„Věděl jsem, že dříve či později najdu způsob, jak hodnotně využít Twitter. Můj manažer mi říkával, nepiš tam nic. Jsi do prdele úplně šílený,“ dodal Carrey.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související