Madonna odmítá kritiku své pocty Arethě Franklin: Vlastně to žádná pocta nebyla

Velikost textu: AAA

23. 8. 2018

Popová královna měla na nedělním předávání MTV VMA vzdát hold královně soulu, která svět živých opustila ve čtvrtek 16. srpna. Madonnino pětiminutové nepřipravené povídání diváci přenosu i přítomní v sále odsoudili. Ona se ale hájí tím, že měla na přípravu dvě minuty a že to žádná skutečná pocta nebyla. Pouze byla vyzvána, aby na Arethu zavzpomínala.

„Abych to vyjasnila: Byla jsem požádána, abych předala cenu Videoklip roku televizí MTV! A pak mě požádali, abych se svěřila se svými zážitky, které jsem během kariéry s Arethou Franklin prožila. Sdílela jsem tedy svou cestu a poděkovala Arethě za inspiraci na té cestě. Neměla jsem v úmyslu jí vzdávat hold! To bylo nemožné, když jsem měla na vše dvě minuty a kolem byl humbuk a jásot celé akce. Nemohla bych jí nikdy dobře vzdát čest v tomto kontextu a prostředí. Bohužel většina lidí má problém udržet delší dobou pozornost, ale dokáže velmi rychle odsoudit. Miluju Arethu! R.E.S.P.E.C.T.,“ napsala Madonna na svém profilu na Instagramu.

Madonna během svého projevu na MTV VMA zavzpomínala, jak zkoušela zpívat Arethin song (You Make Me Feel Like) A Natural Woman a to zcela změnilo její život.

„Aretha Louise Franklin změnila směr mého života. Odešla jsem z Detroitu, když mi bylo osmnáct. V kapse jsem měla pětatřicet dolarů. Mým snem bylo prorazit jako profesionální tanečnice. Po letech marného snažení a krachů jsem se rozhodla jít na konkurz do muzikálu… Zřejmě se divíte, proč vám tohle vyprávím. Má to souvislost, protože nic z toho by se nestalo, kdyby nebyla naše královna soulu. Vedla mě tam, kde jsem dnes. A vím, že ovlivnila spoustu lidí v této budově. V tomto sále dnes večer. A chci jí poděkovat. Aretho, za veškerou kuráž pro nás všechny. R.E.S.P.E.C.T. Ať žije královna,“ prohlásila Madonna na MTV VMA v pondělí v noci.

Stejně jako Aretha i Madonna pochází z Detroitu. Franklin prožila ve městě většinu života a také tam zemřela.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související