Cate Blanchett: K herectví jsem byla donucena

Velikost textu: AAA

3. 9. 2018

Kariéru Cate Blanchett závidí jistě nejedna herečka. Devětačtyřicetiletá australská kráska měla velké příležitosti na divadle i filmu a posbírala řadu cen včetně Oscara. Ale matka čtyř dětí prý v mládí netoužila být slavná a jít z role do role. Po střední škole snila o cestování po celém světě a na kariéru v Hollywoodu vůbec nepomyslela.

„Jedinou věcí, kterou jsem chtěla dělat, když jsem vyšla ze střední, bylo cestovat se svou prací po světě. Nemyslela jsem ani trochu na slávu či popularitu. Říkala jsem si, mohla bych se věnovat výtvarnému umění, ale spíš jako kurátorka nebo architektka, ačkoli mé výsledky v matematice byly naprosto otřesné,“ svěřila Cate magazínu Harper‘s Bazaar.

Nicméně hned po střední přišly nabídky na role a osud Blanchett přivedl až do Hollywoodu, kde je jednou z nejvýraznějších představitelek dneška.

„Nevím vůbec, co mě teď čeká jako herečku. Nikdy to vlastně nevím. Ale mám pocit, že mi zbývá ještě pár let, než přijdu o zdravý rozum. Snad pak budou nabídky na režii. A když nebudou, možná pak začnu vyrábět hrnky?“ vtipkovala matka šestnáctiletého Dashiella, čtrnáctiletého Romana, desetiletého Ignatia a tříleté Edith.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související