Aretha Franklin nezanechala závěť. Válka o dědictví začíná!

Velikost textu: AAA

5. 9. 2018

Zpěvačka Aretha Franklin po sobě nezanechala žádnou poslední vůli. Vypořádání dědictví po sobě tak svěřila zcela zákonům státu Michigan. O osmdesát milionů dolarů se ale hodlají poprat nejen čtyři synové, které po sobě královna soulového žánru zanechala. O svůj díl se přihlásil i William Wilkerson, s nímž Aretha během posledních třiceti let střídavě žila.

Byl to typický on-off vztah. Chvíli byli spolu, pak se rozešli, a po čase zase dali dohromady. Wilkerson si myslí, že má nárok na dědictví po své bývalé partnerce. S tím ale nesouhlasí dva ze synů Franklin. A hodlají s Wilkersonem u soudu bojovat.

Jednasedmdesátiletý Wilkerson se potkal s Arethou docela náhodou. Po jejím koncertě v rodném Detroitu si na ni počkal jako jeden z vybraných fanoušků, kteří mohli pozdravit svou hvězdu osobně. Franklinové ale padl do oka a šla s ním na rande. Od osmdesátých let pak spolu střídavě žili a ona o něm později hovořila jako o svém „kamarádovi na věčné časy“. William požádal Arethu o ruku dva roky poté, co u ní lékaři zjistili rakovinu slinivky, na konci roku 2011. Ale Franklin po pár týdnech zásnuby zrušila, protože jí přišlo podezřelé, jak se Wilkerson žene do svatby. Měla pocit, že mu jde o jediné – aby mohl zdědit majetek po její smrti.

Dva z nejstarších zpěvaččiných synů třiašedesátiletý Clarence a dvaašedesátiletý Edward si myslí, že by Wilkerson něco málo mohl dostat. Ale čtyřiapadesátiletý Ted a osmačtyřicetiletý Kecalf o tom nechtějí ani slyšet. Podle nich totiž Wilkerson využíval Franklin jen kvůli penězům a vysával ji finančně už za jejího života.

Dědické řízení se tak zřejmě potáhne roky a bude to tahanice veřejná.

Podle zákonů státu Michigan by normálně připadl rovný díl všem potomkům Franklin, tedy každému ze synů čtvrtina – asi dvacet milionů dolarů. Když ale někdo řízení napadne, soud musí zvážit jeho nároky, což se může protáhnout až na několik let.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související