Vévodkyně Kate Middleton vítězí 1:0 proti vévodkyni Meghan v souboji módních stylů

Velikost textu: AAA

5. 9. 2018

Vévodkyně z Cambridge letos přivítala do britské královské rodiny novou švagrovou – vévodkyni ze Sussexu. Obě dámy se narodily jako zcela neurozené plebejky, ale hrou osudu se dostaly do nejvyšších šlechtických stavů. A přizpůsobují tomu nejen své chování, ale také šatník. Zdá se však, že kalifornská herečka Meghan Markle zatím svým způsobem odívání nijak neotřásla pozicí Britky Kate Middleton. Ta totiž i letos byla nejvlivnější postavou britské královské rodiny s ohledem na styl oblékání ovlivňující veřejnost.

Výroční zprávu UK Retail Report – o chování britských konzumentů při nakupování – vydává největší internetová aukční síň eBay. V ní hodnotí třeba také to, která z postav britské královské rodiny nejvíce ovlivňuje chování konzumentů při nakupování oblečení. A právě to, co nosí vévodkyně z Cambridge, kopíruje nejvíce Britů. Vévodkyně ze Sussexu zatím inspiruje britské ženy při oblékání méně.

Přitom nejvíce vévodkyně Catherine inspirovala britské ženy v době těhotenství s princem Louisem. Její oblečení pak intenzivně hledaly na internetu v touze pořídit si stejný outfit.

Největší zájem byl o těhotenský kabát, který Kate oblékla v listopadu 2017. Dále o šaty Jenny Packham z dubna tohoto roku, v nichž se objevila po porodu prince Louise.

„Zatímco se Meghan stala předmětem zájmu módních magazínů, skutečným hitem zůstává nadále Katein styl,“ uvedl mluvčí společnosti eBay Rob Hattrell.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související