Vévodkyně Camilla organizuje princi Charlesovi suchopárnou oslavu sedmdesátin

Velikost textu: AAA

20. 9. 2018

Princ Charles poněkud pasivně trhá rekordy kvůli své matce Alžbětě, která se díky pevnému zdraví rozhodla být nejen nejdéle vládnoucí panovnicí v dějinách anglického a potažmo britského trůnu, ale také panovnicí nejvyššího dožitého věku. Pro něj to tedy znamená, že je nejdéle čekajícím následníkem britské koruny a korunován bude jako senior velmi pokročilého věku. A nijak mu to neusnadňuje ani manželka Camilla, která teď přiznala, jakou party plánuje k oslavě jeho sedmdesátin. Bude to staromódní podívaná plná opery, baletu a Shakespeara.

A večírku se nezúčastní princ Harry a jeho manželka Meghan. Budou zrovna na oficiálně cestě u protinožců. Ačkoli Charles možná bude smutný, že tam nebude mít druhorozeného syna a snachu, oni dva si určitě v zámoří užijí více zábavy.

Královská dopisovatelka Katie Nichollová však vnímá party plnou hudby, opery, baletu a Shakespeara jako úžasnou akci. Pro starší členy královské rodiny je to zřejmě pořádný odvaz.

„Bude to výjimečná noc a Charles se na ni velmi těší,“ uvedla Nichollová v rozhovoru pro Vanity Fair.

Večírek proběhne 25. října, Charles pak bude slavit ještě jednou, a to přímo v den svého narození 14. listopadu. A to už se Harry a Meghan zúčastní, vrátí se totiž ze svých cest. Oslavy v den princova narození se smějí účastnit jen nejbližší členové britské královské rodiny.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související