Elon Musk prý podváděl. Chtějí ho odstranit jako šéfa Tesly

Velikost textu: AAA

2. 10. 2018

Snílek Elon Musk je finanční podvodník, jemuž hrozí soud a vězení. Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států totiž tvrdí, že se dopustil lživých a zavádějících tvrzení, aby manipuloval s hodnotou akcií společnosti Tesla, jíž šéfuje. Komise žádá, aby byl z čela automobilky odstraněn a firma tak zachráněna před krachem.

Americké ministerstvo spravedlnosti zvažuje žalobu a vyšetřuje Muska kvůli lživým zprávám, které vypouštěl na Twitteru, aby tak manipuloval s trhem s cennými papíry.

Sedmačtyřicetiletý Musk ale jakoukoli vinu popírá. A postavili se za něj také ředitelé divizí společnosti Tesla. „Elonovi plně věříme, stejně jako jeho integritě a jeho způsobu vedení společnosti,“ vzkázali.

„Muskova prohlášení vytvářela zavádějící dojem, že učinění Tesly soukromým subjektem bylo pouze volbou pana Muska a akcionářů,“ tvrdí Komise na úvod třiadvacetistránkového dokumentu.

Komise požádala Okresní soud na Manhattanu, aby Muskovi zakázal fungovat jako generální ředitel veřejné společnosti. Dále žádají, aby vrátil zisky, které lživými tvrzeními nabyl, a uhradil také pokutu za toto chování.

Profesor práv Peter Henning z Wayne State University se k případu vyjádřil s tím, že se jedná o první finanční podvod, který se týká užívání sociálních sítí generálním ředitelem veřejné firmy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související