Tom Daley: Jsem mizerný plavec, sotva uplavu jednu padesátku

Velikost textu: AAA

2. 10. 2018

Tom Daley sice získal olympijskou medaili ve skocích do vody, ale svalnaté tělo a dovednosti akrobatického charakteru nutně neznamenají, že je dobrý plavec. Čtyřiadvacetiletý Brit přiznal, že je v plavání mizerný a má potíže i s jedním padesátimetrovým bazénem.

„Když tam stojíte nahoře, máte pocit, že se skokanské prkno zužuje a zužuje, jako byste stáli jen na hrazdě, z níž můžete každou chvíli přepadnout. Zažíváte tam velkou vlnu adrenalinu. Všechny smysly jsou zesíleny. Je to opravdu šílené, skoro jako mimotělní zážitek, stát tam, protože když si promyslíte, co tam vlastně děláte, žádný soudně myslící člověk by to nedělal. Já nejsem moc zdatný plavec. Dokážu doplavat ke kraji bazénu. Ale když mám dokončit padesátku, jsem už na jejím konci vyčerpaný,“ svěřil Tom v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Radio 4.

S manželem Dustinem Lancem Blackem v červnu přivítali na světě vlastního syna Robbieho.

„Jsou důležitější věci než olympijské medaile. Mou olympijskou medailí je Robbie. Cítím obrovské štěstí, když se vzbudím a vidím našeho malého Robbieho Raye v jeho postýlce. Je to nejroztomilejší stvoření. Takže si chci být jistý, že každou vteřinku, kdy jsem bez něj a trénuju, dělám to nejlepší, co dokážu, abych měl pocit, že to za to stálo,“ dodal Daley.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související