Tom Cruise neviděl pět let dceru Suri. Kvůli scientologii

Velikost textu: AAA

8. 10. 2018

Herec Tom Cruise se vůbec nevídá se svou biologickou dcerou Suri, kterou má s bývalou manželkou Katie Holmes. Podle magazínu Us Weekly ji od roku 2013 nepotkal. Nestojí prý o kontakt s ní proto, že ji matka vede v katolické víře, zatímco on je scientolog. A pokud prý nepřestoupí k jeho sektě, odmítá se s ní vídat.

Cruise se tak vídá jen s adoptivními dětmi Connorem a Isabellou, kteří se oba ke scientologii hlásí. Tom je dostal po rozvodu s druhou manželkou Nicole Kidman do své péče a vychoval z nich věrné stoupence sekty, kterou sám mohutně podporuje finančně i mediálně.

S Katie Holmes se rozvedl v roce 2012 po šesti letech manželství. Během tvrdé rozvodové války si matka dokázala vybojovat svěření dcery do vlastní péče a otci připadlo právo na návštěvy. Tom může se Suri trávit až deset dní v měsíci, ale toto právo nevyužívá.

„Katie a Nicole se posunuly dál po rozvodu s Tomem a žijí si vlastní životy mimo scientologii,“ tvrdí Tony Ortega, bývalý stoupenec sekty, který z ní vystoupil a dnes patří k jejím největším kritikům.

Kidman i Holmes musely v manželství s Cruisem poslušně následovat učení a praktiky scientologie. Obě se ale po rozvodu vrátily ke katolicismu, v němž byly vychovány. Nicole kvůli tomu přišla o děti Connora a Isabellu, jež zůstaly u otce Toma. Australská herečka nebyla na svatbě Isabelly prostě proto, že není scientoložka.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související