Keira Knightley: Ve dvaadvaceti jsem skončila na psychiatrii

Velikost textu: AAA

8. 10. 2018

Keira Knightley se po úspěchu v Lásce nebeské stala jednou z nejvyhledávanějších mladých britských hereček. Jenže pro dívku po dvacítce to bylo příliš náročné na psychiku. A tak ve dvaadvaceti skončila na psychiatrii, kde jí diagnostikovali syndrom posttraumatické stresové poruchy. Na rok se musela herectví vzdát a docházet na intenzivní psychoterapie.

„Opravdu jsem se psychicky zhroutila, když mi bylo dvaadvacet, takže jsem si musela dát rok pauzu a diagnostikovali mi posttraumatickou stresovou poruchu kvůli všemu tomu. Docházela jsem na intenzivní terapie a tyto věci, a psycholožka mi říká, to je úžasné, normálně sem přijdu a mám klienty, kteří si myslí, že si o nich lidé povídají a že je někdo pronásleduje, ale ve skutečnosti tomu tak není. Vy jste ale první člověk, u kterého se to opravdu děje!“ vyprávěla dnes už třiatřicetiletá Keira.

Když se měla účastnit předávání cen BAFTA v roce 2008, protože byla nominována na nejlepší herecký výkon v hlavní ženské roli za film Pokání, musela na hypnoterapii.

„Opravdu jsem podstoupila hypnózu, abych mohla projít po červeném koberci na předávání cen BAFTA a neměla záchvat úzkosti. Hypnóza fungovala, protože jsem tam stála a žádná úzkost se nedostavila,“ přiznala Knightley magazínu Hollywood Reporter.

Keira má s manželem Jamesem Rightonem tříletou holčičku Edie.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související