Celebrity ruší sociální sítě: Mezi prvními jsou Robbie Williams a Kanye West

Velikost textu: AAA

10. 10. 2018

Britský zpěvák Robbie Williams a americký rapper Kanye West jsou příklady psychicky labilních umělců, kterým sociální sítě nesvědčí. Prvně jmenovaný teď odešel z Twitteru a přenechal profily na svých sociálních sítích výlučně tiskovým zástupcům, kteří je budou napříště spravovat sami, zatímco druhý z obou slavných mužů smazal profily na sociálních sítích zcela. Důvod? Nesnesou kritiku a nesouhlas fanoušků s jejich výšplechty.

„Musel jsem se vzdát sociálních sítí, čtení Twitteru a dalších věcí. Láska je ohromná, ale nenávist vás může donutit si myslet, že se svět hroutí. Pokud je tu více než polovina země, která mě nenávidí, je to padesát milionů lidí. To je velmi mnoho lidí a může se to zažrat do duše a donutit vás cítit se blbě,“ stěžoval si Robbie deníku The Sun.

Bohužel krom odhalení zoufalého stavu své psychiky taky přiznal smutný nedostatek zeměpisných znalostí. Spojené království má totiž pětašedesát milionů obyvatel. Kdyby ho nenávidělo padesát milionů osob, pak je to sedmasedmdesát procent občanů. Tedy více než tři čtvrtiny, nikoli více než polovina.

Ještě hůř je na tom ale rapper West, který trpí těžkou formou bipolární poruchy. Nedávno se však rozhodl přestat užívat léky a docházet na terapie, takže se opět vrací do sebedestruktivního cyklu. Profil na Twitteru smazal už podruhé. Letos v dubnu se po prvním pokusu skončit s touto sociální sítí vrátil a účet znovu aktivoval. Ale po nedávných bláznivých příspěvcích, které vyvolaly vlnu nesouhlasu a kritických komentářů ze strany fanoušků, se rozhodl opět profil zrušit.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související