Zpěvák Gary Barlow se svěřil o svém boji s bulimií

Velikost textu: AAA

11. 10. 2018

Zpěvák Gary Barlow ve svých knižních pamětech odhaluje boj s bulimií. Poruchou příjmu potravy řešil své neúspěchy a v nejhorším stavu se ocitl v roce 2005, kdy zvracel několikrát denně. Po neúspěchu druhého sólového alba přibral na 108 kilogramů a denně vypil i dvacet káv. Zvracení si přitom dokázal vyvolat během pouhých třiceti vteřin.

„Když mě pak přestávali lidé poznávat, bylo to úžasné. Čím víc jsem přibíral, tím snazší život jsem měl. Tlustý jsem byl neviditelný,“ přiznal sedmačtyřicetiletý Gary magazínu Now.

V té době spořádal na posezení hromadu pečených brambor, mísu těstovin, suši a pizzu a zalil to dvaceti šálky kávy. Místo vody pil cukrem slazenou Coca Colu. V nahrávacím studiu si pak během třiceti vteřin přivodil zvracení a vše vyklopil do záchodu. Manželka Dawn dlouho netušila, že trpí vážnou formou bulimie.

„Když jsem to udělal poprvé, trvalo mi patnáct minut, než jsem začal zvracet, ale teď to umím do třiceti vteřin. Ležel jsem v posteli a byl vzhůru… srdce bušilo o závod, v krku mě bolelo, byl jsem vyděšený a šíleně nabuzený. Nemohl jsem nikdy usnout po zvracení,“ tvrdí Gary s tím, že před více než deseti roky se šíleně nenáviděl.

Barlow vydává knižní autobiografii A Better Me (Mé lepší já). V ní krom boje s bulimií odhaluje také období, kdy se mu narodila mrtvá dcera Poppy. Tu už bez známek života porodila manžela Dawn v srpnu 2012.

„Dawn a já jsme zdrceni tím, že musíme oznámit, že jsme přišli o naše dítě. Poppy Barlowová se narodila mrtvá 4. srpna v Londýně. Jediné, co nás teď zajímá, je to, abychom jí dopřáli krásný pohřeb, a taky láska k našim třem dětem. Rádi bychom v tak bolestné chvíli požádali o respekt k našemu soukromí,“ uvedl před šesti roky Barlow.

Gary má s Dawn osmnáctiletého Daniela, šestnáctiletou Emily a devítiletou Daisy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související