Princezna Eugenie dostala zákaz obsadit první sedadlo v kostele

Velikost textu: AAA

15. 10. 2018

Princezna Eugenie se mohla vdávat v soukromé kapli britské královny Alžběty II. na hradě Windsor. Dcera prince Andrewa a vévodkyně z Yorku Sarah si vyměnila slib věrnosti s Jackem Brooksbankem v kapli svatého Jiří. Ale musela poslechnout podmínku své babičky, že v první řadě svatebčanů hned vedle ní bude prázdno.

Tohle místo totiž královna Alžběta II. považuje za nejhorší v celé kapli. Odmítá tam sedět a vždy tedy sedí v druhé řadě na sedadle číslo jedna. Jenže protože podle protokolu nesmí před královnou sedět nikdo, sedadlo číslo jedna v řadě první muselo být prázdné. A tak stejně jako na svatbě prince Harryho a Meghan Markle neseděl nikdo vedle prince Charlese, neseděl teď nikdo vedle prince Andrewa.

Na svatbu dorazilo 850 pozvaných hostů, mezi nimi modelky Cara Delevingne, Kate Moss či Naomi Campbell. Kaple svatého Jiří praskala ve švech, ale sedadlo před královnou muselo být prázdné, aby jí nikdo nepřekážel ve výhledu a neurážel její majestát.

Vedle královny usedl princ Philip, následovali princ Charles, princ William a vévodkyně Catherine, princ Harry a vévodkyně Meghan. Když se v květnu brali oni dva, veřejnost si myslela, že místo nechali prázdné jako vyjádření úcty památce princezny Diany. Jenže ve skutečnosti to nařídila královna a s Harryho matkou to nemělo nic společného.

„To místo před královnou musí být vždy prázdné. Musí být viděna a zvolila pro tento obřad své oblíbené místo v druhé řadě,“ vysvětlil královský komentátor deníku The Sun.

Eugenie se vdávala v šatech Petera Pilotta šitých na míru. Zvolila odhalená záda, na nichž byly patrné jizvy po operaci páteře.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související