Hledá se herečka pro roli Amy Winehouse v její filmové biografii

Velikost textu: AAA

16. 10. 2018

Rodina Amy Winehouse podepsala smlouvu se studiem Monumental Pictures kvůli celovečernímu biografickému filmu. Krátký život a především cesta ke světové slávě britské zpěvačky má být převedena na plátna kin, ale zatím producenti nemají hlavní představitelku. Hledá se tak herečka, která by Amy připomínala. A ovládala také cockney akcent.

Amy zemřela na předávkování alkoholem v roce 2011, bylo jí tehdy pouhých sedmadvacet roků.

„Oslovili nás kvůli filmu mnohokrát. Je to zřejmě něco, co uděláme, na sto procent. Chceme ale to, aby Amy někdo ztvárnil takovou, jakou opravdu byla… vtipnou, úžasnou, okouzlující a zároveň příšernou osobnost, kterou byla. Nemá smysl, abych ten film točil já, protože jsem otec. Ale musíme získat tým správných lidí, to je důležité, a podaří se nám to,“ svěřil Mitch Winehouse deníku The Sun.

Produkce se ujala Alison Owenová se svou společností Monumental Pictures, která stojí za filmy jako Měsíční svit či Tulipánová horečka.

„Nemohla by ji hrát třeba Lady GaGa. Není schopná mluvit naším anglickým akcentem. Nezlobil bych se, kdyby to byla neznámá herečka, mladá Angličanka, z Londýna, co ovládá cockney dialekt, herečka, která vypadá trochu jako Amy,“ dodal Winehouse.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související