Stella McCartney představila nadaci pro rakovinu prsu

Velikost textu: AAA

17. 10. 2018

Návrhářka Stella McCartney chce pomáhat ženám, které se léčí s rakovinou prsu či se jí úspěšně zbavily. Založila proto nadaci Stella McCartney Cares, kterou tento týden v pondělí představila na tiskové konferenci v Londýně. Dcera zpěváka Paula McCartneyho chce tímto přispět k prevenci, včasnému odhalení a úspěšné léčbě rakoviny prsu.

„Jsem velmi hrdá a jsem také nadšená, když můžu oznámit, že jsem založila nadaci Stella McCartney Cares. V mnoha kulturách světa se s rakovinou prsu stále pojí stigma, domnívám se, že díky této kampani jsem pochopila, jak významný je přístup společnosti a jak je důležitý,“ uvedla sedmačtyřicetiletá Stella, jejíž matka Linda zemřela na rakovinu prsu v šestapadesáti letech.

V minulosti Stella navrhla podprsenku pro ženy po mastektomii, která jim pomáhá formovat hrudník po odnětí prsu.

„Je to kvůli někomu velmi blízkému mému srdci. Důvodem, proč jsem navrhla podprsenku Louise Listening, je má osobní zkušenost, když jsem viděla milovaného člověka projít si tak traumatizující operací, mastektomií… Chtěla jsem vytvořit něco, co bude stále nádherné, ženské a bude oslavovat sílu ženskosti,“ svěřila McCartney v rozhovoru pro Women’s Wear Daily.

Stellu v kampani podpořil také herec Idris Elba, který pro ni natočil několik videí.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související