Keira Knightley dceři zakázala princezny z produkce Disney

Velikost textu: AAA

18. 10. 2018

Herečka Keira Knightley si nepřeje, aby její dceru deformovaly pohádky společnosti Disney. Jejich princezny prý vytvářejí negativní stereotyp ženství a poškozují dívky při dospívání. Proto se třiatřicetiletá Keira rozhodla své tříleté Edie tyto příběhy nepouštět. Nepřeje si, aby měla její dcera pocit, že žena musí být vyzáblá unylá chudinka čekající na zachránce v podobě fyzicky dokonalého prince.

Keira má Edie s manželem Jamesem Rightonem a shodli se na tom, že Popelka či Malá mořská víla se nesmějí v jejich domácnosti vyskytovat v jakékoli podobě. Ženy totiž nepotřebují žádného dokonalého prince, aby jejich život a existence získaly význam.

„Popelka je u nás zakázaná, protože sedí na zadku a čeká, až ji zachrání bohatý muž. Ne. Zachraňte se samy. A to je jen jedna z těch, které mě opravdu štvou, protože film se mi líbí, ale… Malá mořská víla. Chci říct, ty písničky v tom jsou krásné, ale nenechávejte za sebe mluvit muže. To pardon!“ svěřila Keira v talk show Ellen DeGeneres.

Knightley také nedávno přiznala, že její tříletá dcerka už zná pár vulgarismů. Používá je ale rozkošně britským, zdvořilým způsobem.

„Jeli jsme po jedné z těch venkovských cest, kde nevidíte za zatáčku, a najednou se řítilo další auto. Člověk dupne na brzdy, nedošlo k nehodě, ale v autě zavládlo ticho a v tu chvíli se ozve hlásek: ‚Tati, to je ta chvíle, kdy říkáš kurva?‘ Bylo to velmi zdvořilé. Jinak totiž nikdy neřekla nic vulgárního, nekleje. Řekla to asi dvakrát, pokaždé velmi vhodně,“ přiznala hvězda filmu Piráti z Karibiku.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související