Herec Javier Bardem se netají tím, že by spolupráci s Woody Allenem neodmítnul

Velikost textu: AAA

19. 10. 2018

Herec Javier Bardem si váží presumpce neviny a uměleckého génia Woodyho Allena takže odmítá jakékoli veřejné lynčování tohoto režiséra. Španělská hvězda tvrdí, že dokud nebude Allen spravedlivě souzen a odsouzen, bude s ním kdykoli v budoucnosti pracovat. A kdyby mu dnes americký filmař zavolal, aby se dostavil na natáčení, hned ráno tam bude.

Javier a Woody spolu pracovali na filmu Vicky Cristina Barcelona.

„V časech, kdy jsem točil Vicky Christinu Barcelonu, byla ta obvinění již veřejně známá více než deset let a dva státy USA rozhodly, že je nevinen. Pokud by se legálně tato situace změnila, pak bych změnil svůj názor. Ale pro teď nesouhlasím s veřejným lynčováním, kterému musí čelit, a pokud by mi Woody Allen zavolal, abych s ním pracoval znova, budu tam hned zítra ráno. Je to totiž génius,“ svěřil Javier na Filmovém festivalu Lumière v Lyonu.

Bardem už v minulosti prohlásil, že ho šokuje postoj některých kolegů v Hollywoodu, kteří s Woodym točili, ale dnes se od něj odvracejí a prohlašují, že toho litují.

„Jsem velmi šokovaný tímto náhlým chováním. Soudy ve státech New York a Connecticut ho očistily. Legální situace dnes je stejná jako v roce 2007. Pokud by existovaly důkazy, že je Woody Allen vinen, ano, přestal bych s ním natáčet, ale pochybuji o tom,“ prohlásil v létě manžel Penélope Cruz.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související