Herečka Selma Blair se svěřila, že trpí roztroušenou sklerózou

Velikost textu: AAA

25. 10. 2018

Herečka Selma Blair přiznala, že má roztroušenou sklerózu. Závažným chronickým a neléčitelným onemocněním trpí mnoho let. Hvězda akčních hororů Hellboy se teď svěřila fanouškům na Instagramu také proto, že onemocnění už má vážné symptomy.

„Mám roztroušenou sklerózu. A teď se mi to zhoršuje. Díky milosti Pána a vlastní vůle a pochopení producentů společnosti Netflix mám stále práci. Úžasnou práci. Jsem postižená. Někdy upadnu. Někdy upustím věci. Moje paměť je mlhavá. A má levá strana se pořád ptá na správný směr porouchané GPS. Ale zvládáme to,“ napsala Selma v příspěvku na Instagramu.

Onemocnění mozku a míchy je chronické a neléčitelné. U každého pacienta pokračuje jinak. Projevuje se výpadky paměti, poruchou vidění, poruchou pohyblivosti končetin a koordinace, poruchou vnímání a rovnováhy, třesem a únavností či bolestmi.

Onemocněním Selma trpí už minimálně patnáct let, což jí lékaři oznámili letos 16. srpna, kdy u ní chorobu diagnostikovali.

„Mám RS a jsem s tím v pohodě. Ale když mě uvidíte, jak všechny odpadky rozhazuju po ulici, nebojte se mi pomoci je posbírat. Mně samotné to totiž jinak zabere celý den. Děkuji a mějme všichni dobré dny mezi těmi těžkými,“ vzkázala dále Blair.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související