Studio Disney zřejmě nepočítá s Deppem v přepracování ságy Piráti z Karibiku

Velikost textu: AAA

30. 10. 2018

Pověst a chování Johnnyho Deppa podle společnosti Disney škodí filmům Piráti z Karibiku. Studio hodlá filmovou ságu přepracovat a s představitelem Jacka Sparrowa se už nepočítá. Zatím neoficiální zprávy ze zákulisí hovoří o tom, že filmová studia s tímto americkým hercem rozvázala spolupráci.

Depp se v roli Sparrowa objevoval patnáct let a ta je zřejmě jeho nejslavnější filmovou postavou. Jenže poslední snímek s podtitulem Salazarova pomsta měla nejhorší návštěvnost v kinech a Disney viní z propadu hercovu nepěknou pověst.

Scenárista Stuart Beattie naznačil, že Disney v přepracování snímků s Deppem nepočítá.

„Myslím, že měl velký úspěch. Zřejmě si tuto postavu přetvořil ve svou vlastní a stala se rolí, v níž je teď nejznámější. A děti po celém světě ho milují jako tuto postavu, takže věřím, že je to pro něj úžasná role, byla i pro nás, z čeho mám opravdu velikou radost. Myslím, že Jack Sparrow bude jeho odkazem. Je to jediná postava, kterou hrál pětkrát, je to postava, do níž se převléká, když navštěvuje dětské nemocnice, budeme si na něj v této roli pamatovat,“ uvedl Beattie v rozhovoru pro deník The Mail.

Johnnyho pověsti uškodilo manželství a především rozvod s Amber Heard, která ho obvinila z fyzického a psychického týrání.

„Než se poprvé objevil Jack Sparrow, byl považován za takového podivného nezávislého herce, který točil prvotřídní filmy Tima Burtona, ale nebyl rozhodně velkou hollywoodskou hvězdou a spousta lidí si myslela, že jsme se zbláznili, když jsme ho tehdy do role obsadili. Protože nebyl ověřeným zbožím, víte, velkou filmovou hvězdou. A my jsme dělali velkofilm a do hlavní role postavili tohoto podivného nezávislého herce a lidé si mysleli, že jsme se zbláznili. Fakt, že to fungovalo, je zázrak. Určitě z toho byli nervózní, když sledovali každodenní práci, ale pak se to všechno spojilo, nějak to zapadlo a bylo to magické a fungovalo s diváky. Jsem hrdý, že jsem byl součástí toho,“ dodal Beattie.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související