Pařby do rána, zakrývání lysin, rychlá auta. David Beckham má krizi středního věku

Velikost textu: AAA

29. 10. 2018

David Beckham má třiačtyřicet. Před pěti roky skončil dráhu vrcholového atleta a má více času na sebe. Nemůže tak nevidět, že už se za ním ženy neotáčejí jako dřív. Navíc jen těžko zakryje rýhy v obličeji, ačkoli řídnoucí temeno se snaží maskovat barvícím sprejem. Na britského fotbalistu dolehla krize středního věku, čemuž nasvědčuje také posedlost rychlými auty, extrémními sporty a pařením s devatenáctiletým synem do brzkých ranních hodin.

„Poprvé v jeho životě, kdy byl zrovna mimo vlast, ho skupina dívek vůbec nepoznala, nevěděly, kdo je,“ svěřil Beckhamův kamarád britskému deníku The Sun. Pro atleta, po němž ženy šílely a mladí muži kopírovali jeho styl, je to těžké vystřízlivění z odcházejícího mládí.

„Byl zvyklý, že všechny pohledy patřily jemu, ale během posledních cest do Spojených států nebo Šanghaje se už nedostavují zástupy fanoušků. Příští rok, až účetní sečtou jeho zisky, možná se poprvé dostaví propad jeho příjmů. Nikdo to neříká otevřeně, ale jeho reklamní partneři a management se bojí, jestli celosvětově neklesla jeho hodnota. Jeho tvář už nebude prodávat lifestylovou značku či řadu spodního prádla tak dobře. Může to znamenat, že bude muset extra tvrdě zapracovat na tom, aby si udržel pozici s ohledem na úspěch. Jeho značka je totiž založena na vzkvétající mladistvé vizáži a vypracovaném těle, není to žádný šedivějící švihák typu George Clooney,“ cituje dále The Sun zdroj blízký Beckhamovi.

David se skutečně poslední dobou chová spíš jako nezodpovědný mladík, překračuje rychlost ve svém luxusním Bentley, paří s devatenáctiletým synem Brooklynem do pěti do rána a před časem se objevily v médiích fotky, které naznačují, že si nechal pomocí transplantace zahustit temeno hlavy. Stáří si však připustit odmítá. Proto se také častěji prohání na rychlé motorce a věnuje se extrémním sportům, aby se při nich mohl nechat vyfotit a snímky pak chlubit na Instagramu.

„Muži většinou nejsou upřímní v tom, jak se bojí stárnutí, takže David už zřejmě taky cítí, že dávno není králem. Někteří muži stále tlačí na pilu a zničí svou rodinu jen proto, aby se nemuseli vzdát mladické nerozvážnosti. Ale tohle u Davida zatím nevnímám. Myslím, že nakonec zmoudří,“ dodal zdroj deníku The Sun.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související