Princ William a princ Harry si rozdělí Kensingtonský palác

Velikost textu: AAA

30. 10. 2018

Kensingtonský palác, v němž princové William a Harry vyrůstali se svou matkou Dianou a otcem Charlesem, prodělal v posledních letech rozsáhlou rekonstrukci a přestavbu. Sídlo je dnes domovem dvou rodin, které jsou na sobě nezávislé a které čeká rozdílná cesta životem. Proto se bratři rozhodli, že si palác rozdělí na dva samostatné dvory.

Půjde spíš o dělení formální. Ale má odpovídat faktu, že zatímco dosud bratři na sobě hodně záviseli a šli životem víceméně podobným, teď stojí na křižovatce dost odlišných cest života.

Princ William se po smrti královny Alžběty II. stane princem z Walesu a jako princ consort – následník trůnu – se bude připravovat na roli krále po svém otci Charlesovi. Tím pádem ho čeká mnohem více povinností a reprezentačních úkolů ve srovnání s princem Harrym. Ten se zřejmě uchýlí spíš k charitativním činnostem. A protože Harry zakládá vlastní rodinu, potřebuje míti i vlastní funkční jednotku v rámci Kensingtonského paláce.

„Bratři na sobě dost záviseli a starali se jeden o druhého od chvíle, kdy jim zemřela matka. Ale teď už mají oba své rodiny, už na sobě nejsou tak závislí jako dřív. Proměnili se v odlišné osobnosti s různými cíli života. Rozdělení jejich domácnosti je nevyhnutelný krok,“ uvedl královský zpravodaj v rozhovoru pro list Sunday Times.

Ačkoli budou žít v jednom komplexu bok po boku, management Kensingtonského paláce nebude schopen fungovat jako jednotka pro obě rodiny. Bude se muset formálně rozdělit na dva týmy a dva samostatně fungující dvory.

„Když máte jeden soukromý úřad snažící se řídit obě rodiny, dost věcí se zkomplikuje. Společné vystupování Williama a Harryho bylo přirozeně nahrazeno životem dvou párů a jejich rodin,“ dodal zdroj Sunday Times.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související