Michael Jackson je šestým rokem nejvíc vydělávajícím nebožtíkem

Velikost textu: AAA

2. 11. 2018

Zpěvák Michael Jackson je už devět let a čtyři měsíce nebožtíkem. Ale právě v době, kdy svět vzpomíná na duchy, přízraky, zemřelé a světce, zveřejnil časopis Forbes žebříček slavných mužů a žen, jejichž jména generují miliardy i roky či desetiletí po jejich odchodu ze světa živých. A právě Michael je šestý běh po sobě králem této pomyslné pyramidy, z níž v roce 2009 sesadil mnohaletého faraona Elvise Presleyho.

Michael dokázal za uplynulých dvanáct měsíců vygenerovat 400 milionů dolarů – asi devět miliard korun. Velkou část této sumy tvoří akcie EMI Music Publishing, které koupila společnost Sony. A značný příjem plyne pozůstalým také z jeho animovaného televizního speciálu Michael Jackson‘s Halloween, který měl premiéru před rokem.

„Doufáme, že se bude každý rok na Halloween vysílat Michael Jackson‘s Halloween. Doufáme, že to bude evergreen,“ uvedl John Branca, jeden ze správců Jacksonovy pozůstalosti.

Druhým jménem na seznamu magazínu Forbes je Elvis Presley, jenž opustil svět živých už před jednačtyřiceti roky. Hudebník, jemuž by letos bylo třiaosmdesát, vydělal za uplynulých dvanáct měsíců čtyřicet milionů dolarů – asi 900 milionů korun.

Nejvíce vydělávající nebožtíci podle magazínu Forbes:

1. Michael Jackson: 400 milionů dolarů – cca 9 miliard korun
2. Elvis Presley: 40 milionů dolarů – cca 900 milionů korun
3. Arnold Palmer: 35 milionů dolarů – cca 795 milionů korun
4. Charles Schulz: 34 milionů dolarů – cca 772 milionů korun
5. Bob Marley: 23 milionů dolarů – cca 522 milionů korun
6. Dr. Seuss: 16 milionů dolarů – cca 363 milionů korun
7. Hugh Hefner: 15 milionů dolarů – cca 340 milionů korun
8. Marilyn Monroe: 14 milionů dolarů – 318 milionů korun
9. Prince: 13 milionů dolarů – cca 295 milionů korun
10. John Lennon: 12 milionů dolarů – 272 milionů korun

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související