Demokrati se kvůli Trumpovi přejídají, ale paradoxně také cvičí více než republikáni

Velikost textu: AAA

6. 11. 2018

Barbra Streisand se netají svým odporem k republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Prohlásila kupříkladu, že může za její nadváhu. Ze stresu, který u ní vyvolává jeho politika a veřejné projevy, se přejídá palačinkami. Komfortní konzumace tučných a sladkých pokrmů je formou řešení nadměrného stresu z Trumpovy politiky u většiny demokratů. Zjistili to američtí sociologové s tím, že demokrati ale paradoxně také cvičí mnohem více než republikáni.

Stresový hormon sice vyvolává touhu po tučném a sladkém jídle, ale demokraté také více touží po endorfinovém rauši, který v nich navozuje posilování a cvičení. Proto v amerických fitness centrech denně tráví čas mnohem více demokratů než republikánů.

„O padesát procent víc demokratů než republikánů zahání politický stres jídlem, a dvakrát více demokratů než republikánů tlumí tento stres alkoholem. Zajímavé ale je, že demokrati teď také cvičí více než republikáni,“ tvrdí sociologové ze společnosti YouGov.

„Donald Trump mě nutí přibývat na váze. Začínám den tekutinami, ale když zhlédnu ranní zprávy, jím palačinky utopené v javorovém sirupu!“ prohlásila Barbra v březnu 2017.

Streisand je typickou voličkou demokratů a odpůrkyní Donalda Trumpa. V rozhovoru pro New York Times nedávno zopakovala, že Trump může za fakt, že má teď nadváhu. Kvůli stresu z jeho politiky prý nedokáže odolat palačinkám, které ji uklidňují.

„Jsem tak zarmoucená tím, co se děje s naší zemí. Tloustnu z toho. Slyším, co prohlašuje teď, a musím jít rovnou jíst palačinky, ale po palačinkách se velmi přibírá,“ prohlásila Streisand jen pár dní před doplňujícími volbami do Sněmovny reprezentantů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související