Sinéad O’Connor: Nemuslimové jsou nechutní, už s nimi nikdy nechci ani mluvit

Velikost textu: AAA

8. 11. 2018

Často se stává, že velké umělecké talenty neprovází dobré mentální zdraví. Irská zpěvačka Sinéad O’Connor je toho dlouhodobě důkazem. A další podala tento týden svými rasistickými příspěvky na Twitteru. Napsala tam, že je jí odporně z bělochů neboli těch, kdo nevyznávají islám. Ona sama se přitom stala muslimkou jen před pár týdny.

Vychována byla v přísně katolickém Irsku, ale odvrátila se od Ježíše a stala se muslimkou Shuhadou. V úterý 6. listopadu pak napsala na Twitteru: „Hrozně se omlouvám. Co teď řeknu, je něco tak rasistického, že mě nikdy nenapadlo, že moje duše by něco takového mohla cítit. Ale upřímně, niky nechci trávit čas s bílými lidmi (pokud se tak říká nemuslimům). Ani jedinou chvíli, z jakéhokoli důvodu. Jsou nechutní.“

Sinéad tedy nechce trávit žádný čas ani se svými dětmi, ty totiž k islámu nekonvertovaly. Zpěvačka se s nimi nestýká delší dobu. Sociální pracovníci jí je odebrali z péče kvůli psychickým potížím a neschopnosti se o ně starat.

Hudební hvězda teď vystupuje pod jménem Shuhada Davitt. Loni se přejmenovala na Magdu Davitt. Poté, co konvertovala k islámu, přijala jméno Shuhada.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související