Princ Charles nemá čas na vnoučata

Velikost textu: AAA

9. 11. 2018

Britský korunní princ Charles oslaví 14. listopadu sedmdesátku. Je nejdéle čekajícím následníkem trůnu a také nejstarším princem, který bude kdy korunován. Ovšem to neznamená, že by jeho čekání na britský stolec bylo nudné. Je tak zaneprázdněný, že nemá dostatek času věnovat se vnoučatům, která mu pořídil jeho syn princ William. Ten si postěžoval v dokumentu o svém otci, že mít ho u svých dětí častěji by bylo skvělé.

V dokumentu televize BBC One měli princové William a Harry vylíčit svého otce co nejpozitivněji a jako úžasného dědu. Jenže z některých výpovědí je jasné, že rodinný život v britské královské rodině musí velmi často ustoupit povinnostem.

„Moc rád bych byl, kdyby měl více času na trávení s dětmi,“ přiznal šestatřicetiletý William, který si na královskou korunu také náležitě počká.

Jeho otec totiž zdědil dlouhověké geny. Charlesova babička se dožila 101 let, jeho matka Alžběta vládne i ve dvaadevadesáti a otec má už sedmadevadesát.

„Mít možnost trávit s ním více času doma, by bylo úžasné, aby si mohl, víte, hrát s vnoučaty. Když je tu, je to úžasné, ale potřebujeme ho teď tady co nejvíc,“ postěžoval si dále William.

Ten má s manželkou Catherine pětiletého prince George, tříletou princeznu Charlotte a šestiměsíčního prince Louise.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související