Britská královna jí banán příborem. Víme proč!

Velikost textu: AAA

19. 11. 2018

Člověk sice s opicemi sdílí společné předky, ale stále po světě běhají miliony lidí, kteří příbuzenství s chlupatými primáty popírají. Nejvíce prý opičí příbuzné připomínáme, když si do pusy nacpeme oloupaný banán. To je důvod, proč tohle ovoce britská královna Alžběta II. pojídá zásadně příborem. Musejí jí ho podat na čínském porcelánu a ona si ho nakrájí na maličké plátky, které vidličkou vkládá do úst.

„Když dostane banán, odřízne jeho špičku nožem, pak podélně nařízne slupku a vnitřek nakrájí na malé kousky, které si vkládá do úst vidličkou,“ vysvětluje královnin bývalý kuchař Darren McGrady ve své nové knize Eating Royally (Jíst královsky).

Britská panovnice také nejí mořské plody. Aby se vyhnula riziku zažívacích potíží. A kvůli zdraví si odpírá těstoviny a brambory – zdroje jednoduchých sacharidů. Velmi si pak cení toho, když jí vaří z lokálních a sezónních surovin. Alžběta má sice ráda česnek, ale kvůli tomu, že je denně ve společnosti, si ho odpírá rovněž.

„Nikdy nemůžeme podávat česnek královně, ale princ Philip ho miloval. Když jsme byli na Balmoralu a ona byla venku, tak jsme mu steak potřeli česnekem. Ale když byla u stolu přítomna, nesměl se česnek použít. Považovala to za nespolečenské,“ svěřil McGrady deníku The Sun.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související