Tom Cruise: Ze střechy na střechu skáču od svých čtyř let

Velikost textu: AAA

26. 11. 2018

Herec Tom Cruise si i v šestapadesáti letech zakládá na tom, že absolutní většinu kaskadérských kousků zvládá sám. Občas mu to nevyjde a skončí se zlomeninou, ale jinak ho kolegové v Hollywoodu obdivují kvůli skvělé kondici a odvaze. Tom ale teď prohlásil, že měl snížený práh strachu od dětství. Poprvé prý skočil se střechy ve čtyřech letech.

„Jedním z mých prvních kaskadérských kousků byl skok se střechy mého domu, když jsem měl asi tak čtyři roky, tehdy jsem si kolem sebe ovázal nové povlečení a lana. Skočil jsem se střechy. Naštěstí toho rána pršelo a já jsem dopadl do bláta a jak mi hlava přistála mezi nohama, nikdy na ten okamžik nezapomenu. Přišel jsem o vědomí, ale než jsem ztratil vědomí, hlavou mi blesklo, máma mě zabije,“ svěřil Tom magazínu Empire.

Tom si při natáčení svého posledního filmu Mission Impossible: Fallout zlomil kotník. Při přeskoku se střechy na střechu totiž přistál na hraně budovy a kotníkem vrazil do zdi.

„Takže i jako dítě jsem byl velmi fyzicky zdatný. Došlo mi, že jsem tehdy sledoval Harolda Lloyda, Bustera Keatona, Charlieho Chaplina, Gena Kellyho ve Zpívání v dešti. Myslím, že z toho se člověk mohl naučit o akčních scénách a vyprávění příběhu víc, protože díky pohybu mohl chlapec potkat dívku,“ dodal Tom.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související