Princ Harry se kvůli neshodě s bratrem Williamem stěhuje do Windsoru

Velikost textu: AAA

27. 11. 2018

Měla to být bratrská idyla britské královské rodiny. Princ William a princ Harry měli se svými manželkami a dětmi sdílet Kensingtonský palác, v němž žila jejich matka princezna Diana. Po rozsáhlé rekonstrukci William obsadil největší apartmán a Harry jako svobodný mládenec se usadil v zahradním domě. Po svatbě s Meghan Markle jim ale začal být mládenecký příbytek malý a chtěli přesídlit do křídla paláce. Jenže to vedlo k potyčce s Williamem a dosud svorně vystupující bratři se raději rozstěhují. V rámci zachování dobrých vztahů se Harry trvale přesune do Windsoru, kde mu královna věnovala dům Frogmore Cottage.

V domě budou mít k dispozici deset ložnic a dětský pokoj. A zřejmě se tam nastěhují na počátku příštího roku poté, co Meghan porodí jejich prvního společného potomka. Termín lékaři stanovili na samotný přelom března a dubna.

„Původním plánem pro Harryho a Meghan bylo, že se přestěhují ze zahradního domu na pozemcích Kensingtonského paláce do jednoho z hlavních apartmá v paláci. Ale mezi bratry došlo trochu k napětí. Ted už Harry a Meghan nechtějí žít vedle Williama a Kate a chtějí fungovat nezávisle na nich. Potřebují pro sebe více prostoru a dům Frogmore Cottage bude připraven k nastěhování před porodem,“ uvedl královský zpravodaj britského deníku The Sun.

Frogmore Cottage potřebuje generální opravu a přestavbu v moderní sídlo, v němž nebudou chybět také posilovna a jógové studio. Dům dosud sloužil jako příbytek pro královské služebnictvo a nachází se v něm pět samostatných bytových jednotek.

Původně měli Harry a William sdílet Kensingtonský palác jako jednotné sídlo. Pak ale William začal trvat na rozdělení paláce na dva samostatné dvory, až mladší z bratrů vycouval a stěhuje se do třiatřicet kilometrů vzdáleného Windsoru, odkud ho bude s bratrem dělit pohodlných padesát minut vozem.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související