Modelka Eva Herzigová: Drogy jsem nikdy nebrala

Velikost textu: AAA

27. 11. 2018

Modelka Eva Herzigová se na podzim objevila v reklamě na spodní prádlo Yammamay. V pětačtyřiceti letech v ní předvedla postavu dívky, jako by ani neměla za sebou tři těhotenství a porody. Litvínovská rodačka by se syny ráda objela celý svět, aby jim mohla ukázat rozličné kultury. Než se stala matkou, po rozvodu s hudebníkem Tikem Torresem, spekulovalo se o tom, že trpí anorexií a bere drogy. Eva to teď ale v rozhovoru ostře popřela.

„Nikdy jsem drogy nebrala, protože vidím jejich účinky na lidech. Nemám ráda to, co se z lidí stane. Drogy pro mě nikdy nebyly pokušením,“ svěřila Herzigová v exkluzivním rozhovoru pro deník The Sun.

Česká topmodelka se po rozvodu s Torresem objevovala na veřejnosti extrémně vyzáblá s nezdravou barvou v obličeji. Ačkoli zažívala stres, drogy v tom nebyly. A jakmile potkala svého současného partnera Gregoria Marsiaje, její život nabral nový směr. Žije s ním už šestnáct let, zrovna v Itálii, a vychovávají společné syny, jedenáctiletého George, sedmiletého Philipa a pětiletého Edwarda.

„Mám štěstí, že mám tři kluky, kteří mě neustále udržují v pohybu, a to mě nutí cvičit každý den. Myslím, že po čtyřicítce je snazší být v kondici, člověk už ví, co mu škodí. Výsledkem toho je, že se člověk rozhoduje zdravěji během celého dne. Věřím správné výživě těla kvalitním jídlem a také dechovým technikám. Občas si moc užiju rychlou chůzi v parku nebo plavání v moři během léta. Dokonce jsem si v létě v Biarritz dopřála školu surfování. Nemohla jsem uvěřit tomu, že jsem se na to postavila a sjela vlnu. Bylo to ohromující. Také jsem měla učitele, který je světovým mistrem. Moc mě to bavilo,“ svěřila deníku The Sun.

Eva žije poklidným rodinným životem v Itálii se svým snoubencem Gregoriem, o němž ráda hovoří jako o manželovi, ačkoli sama přiznává, že manželi stále nejsou.

„Nejdůležitější pro mě v životě je pohoda mých dětí, má vlastní a zdraví mého manžela, vzájemná zodpovědnost a také zodpovědnost za planetu, která se rozpadá. Musíme si více vážit jeden druhého a začít se chovat jinak k naší nádherné přírodě. Moc ráda bych si vzala na rok volno a cestovala po světě s dětmi, měly by domácí výuku a objevovali bychom svět. Nebo žili na venkově a měli psy a všude stromy. Také chci vydat knihu, na čemž zrovna pracuju. Mám spousty nenaplněných ambicí,“ přiznala Herzigová.

Eva prý nikdy netoužila být topmodelkou, tou se stala spíš shodou okolností při naplňování jiného svého snu – procestovat celý svět.

„Chci cestovat tak moc, jako jsem cestovala, když jsem začala s modelingem. Chci objevovat zase různá místa, ale teď už se svými syny. Chci jim ukázat krásu světa, aby viděli různé kultury, kuchyně, různou realitu života. Chci objevovat, vydat se za dobrodružstvím a být v přírodě. To jsem chtěla, když jsem začínala. Nechtěla jsem být modelkou. Chtěla jsem poznávat, učit se, ochutnat různé části světa,“ snila Eva v interview pro deník The Sun.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související