Meryl Streep: Když jsem byla mladá, říkali mi, že mám velký nos a jsem tlustá

Velikost textu: AAA

5. 12. 2018

Herečka Meryl Streep už ve svých prvních rolích dala jasně najevo, že filmaři pracují s výjimečným talentem. První velké ocenění své práce převzala v roce 1979, získala Emmy za roli Ingy Helmsové Weissové v minisérii Holocaust. O rok později přezvala svého prvního Oscara za roli Joany Kramerové ve filmu Kramerová versus Kramer. Jenže na filmy ze sedmdesátých a osmdesátých let se s potěšením dívat nedokáže. Příliš jí připomínají období, kdy od hollywoodských producentů slýchala, že je tlustá a má příliš velký nos.

„Náhodou se dostanu k filmu, v němž jsem hrála, a byla jsem tam velmi mladá a velmi krásná. Ale byla jsem také velmi nešťastná. Myslela jsem si, že mám příliš velký nos a jsem příliš tlustá. Protože to vám pořád říkali lidé kolem,“ vysvětluje devětašedesátiletá herečka, proč se na své starší filmy nedívá s potěšením.

Přestat se trápit tím, jak vypadá před kamerou, prý pomohl Meryl v roce 1983 při natáčení filmu Silkwoodová český kameraman Miroslav Ondříček. Údajně jí řekl: „Nestarej se o kameru, klidně se k ní otoč zády, ať si tě hledá sama, ať si tě objevuje.“ A to prý byla pro její hereckou kariéru zásadní rada, které se od té doby držela.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související