Madonna opět rozdmýchala válku s Lady GaGa

Velikost textu: AAA

6. 12. 2018

Madonna nemůže vystát mladší kolegyni Lady GaGu. Je přesvědčená, že GaGa ji kopíruje. Královna popu má pocit, že si kariéru vydřela svou originalitou z nuly, zatímco GaGa jako dcera majitele newyorské restaurace měla mnohem jednodušší start. A především využila model, který prý Madonna vytvořila. Na mladší kolegyni dlouhodobě útočí a obviňuje ji z plagiátorství. Tento týden přilila do ohně sváru notnou dávku benzínu. Tvrdí, že GaGa v rozhovorech o svém filmu A Star Is Born používá jako komplimenty pro Bradleyho Coopera věty, které Madonna řekla už v osmdesátých letech.

„Pokud bude v místnosti sto lidí a devětadevadesát řekne, že se jim to líbilo, budu si pamatovat jen toho jednoho, kterému se to nelíbilo,“ prohlásila Madonna v osmdesátých letech. Tuto svou repliku přitom zveřejnila na Instagramu s odkazem k tomu, že to samé teď prohlásila Lady GaGa.

„V místnosti může být sto lidí a devětadevadesát vám nebude věřit… Ale potřebujete jenom jednoho, který vám věří, a to byl on,“ prohlásila GaGa o Bradleym Cooperovi, který jí jako režisér filmu A Star Is Born svěřil hlavní roli.

Obě dámy, jež dělí osmadvacetiletý věkový rozdíl, mají milionové zástupy fanoušků. A ti už se do sebe navzájem pustili v obraně své hudební modly.

Válka mezi Madonnou a GaGou začala v roce 2008, když se mladší z obou zpěvaček poprvé výrazně prosadila v hitparádách. O tři roky později přišla s hitem Born This Way a popová královna ihned poukázala na to, že překopala její vlastní píseň Express Yourself z osmdesátých let.

„Opravdu si myslím, že se ve své práci odkazuje k té mé… Když jsem slyšela ten song v rádiu, řekla jsem si, to mi zní velmi povědomě,“ prohlásila Madonna v roce 2011.

„Kdybych byla už zaběhnutou hvězdou, byla bych moc ráda, že můžu pomoct mladším kolegům,“ vzkázala jí tehdy GaGa.

Ale v roce 2016 poprvé na Madonnu zaútočila velmi drsně, když v rozhovoru pro Beats 1 Radio prohlásila: „S Madonnou se od sebe velmi lišíme… Já hraju na spoustu nástrojů. Skládám si vlastní hudbu. Trávím hodiny denně ve studiu. Jsem producentka. Jsem autorka textů. To, co dělám já, je jiné.“

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související