Jennifer Aniston: Matka mě nutila líčit se od třinácti

Velikost textu: AAA

11. 12. 2018

Herečka Jennifer Aniston neměla snadné dospívání s ohledem na mindráky. Její matka se totiž živila modelingem a tudíž ji neustále upozorňovala na to, aby se snažila vypadat co nejdokonaleji a nejpřitažlivěji. Hvězda seriálu Přátelé kupříkladu byla napomenuta už ve třinácti, aby se patřičně nalíčila, když šla na nákup potravin do samoobsluhy.

Jennifer teď matku posedlou soutěžemi krásy hraje ve filmu Dumplin (Buchta). Přitom její vlastní matka Nancy Dow byla tak trochu ženou, pro niž byla fyzická dokonalost to nejdůležitější v životě. Aniston se s matkou většinu dospělosti nestýkala. Dnes, dva roky po matčině smrti, o ní ale hovoří smířlivěji.

„Moje máma byla, byla prostě pohlcená svou fyzickou stránkou, o niž se neustále starala. Její rodiče vlastně neexistovali. Byla jednou z pěti sester. Měla svou krásu a tou se dokázala uživit, protože dělala modelku. Nebyla to její vina, ale věci, které mě mohla naučit, byly věci, které mě příliš nezajímaly, navíc jsem neměla to, co měla zrovna ona. Nevytvořilo to sice ve mně moc mindráků kvůli fyzickému vzezření, ale prostě mi pořád říkala, co mám dělat a jak to dělat,“ stěžovala si Jennifer.

Matka ji prý nutila líčit se v době, kdy ji to samotnou ještě nezajímalo.

„Řekla mi třeba, namaluj si oči do obchodu. Bylo mi třináct, takže si musím fakt líčit oči? Nemám je snad? Není to kritika vůči ní, ona nic jiného neznala. Byla modelka a vyrůstala v době, kdy ji rodiče moc nepodporovali,“ dodává Aniston na vysvětlenou v rozhovoru pro magazín Elle.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související