Dublérka Milly Jovovich při natáčení přišla o ruku, teď žaluje producenty

Velikost textu: AAA

14. 12. 2018

Britská kaskadérka Olivia Jackson zaskakovala za Millu Jovovich při natáčení filmu Resident Evil: Poslední kapitola. Brala za ni všechny scény, v nichž by se ukrajinská kráska mohla zranit. Při natáčení během hrozivé nehody na motorce přišla o levou paži. Teď producenty žaluje o 2,2 milionu liber, protože prý vyšlo najevo, že k nehodě došlo jejich zaviněním.

Po nehodě skončila s velmi vážnými zraněními sedmnáct dní v kómatu. Krom toho, že přišla o levou paži, si rozsekla polovinu tváře, přetočila páteř, trvale vyhodila rameno, prodělala pneumotorax a zlomila několik žeber.

Před nehodou přitom měla jako kaskadérka našlápnuto na velmi slušnou kariéru a zaskakovala hlavní hvězdy ve filmech Star Wars, Průvodci po galaxii či Mad Max. Krom Milly byla dvorní kaskadérkou také za Charlize Theron.

Osudnou se Jackson stala scéna, v níž měla jako Millina postava jet velmi rychle na motorce. Natáčelo se v Johannesburgu a ono dne roku 2015 silně pršelo. Produkce ale trvala na natáčení jízdy, která dopadla katastrofálně. Jackson se srazila s pojízdnou kamerou.

Plán byl takový, že Jackson pojede na motorce vysokou rychlostí, zatímco vůz s ramenem poveze kameru v protisměru. Kamera začala snímat u země a pomalu se na rameni zvedala, přičemž v poslední chvíli měla Jackson přejet těsně nad hlavou. Jenže rameno se včas nezvedlo a řidičku smetlo s motorky.

Manželka slavného britského kaskadéra Davida Granta se rozhodla producenty žalovat. Je přesvědčená, že můžou za nehodu, která z ní učinila invalidu a připravila ji o kariéru. Proto podala u soudu v Pretorii (natáčelo se v Jihoafrické republice) žalobu a žádá odškodnění ve výši 2,2 milionu liber, asi třiašedesát milionů korun. Podle žaloby žene k zodpovědnosti za své zranění produkční společnost, kaskadérskou společnost, operátora mechanické kamery, řidiče vozu a režiséra.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související