Královna před deseti lety: Kate Middleton je naprosto nepřijatelná, protože nepracuje

Velikost textu: AAA

17. 12. 2018

Když bylo britské královně Alžbětě II. dvaaosmdesát a její vnuk princ William jí oznámil, že zřejmě požádá o ruku neurozenou Kate Middleton, projevila velmi málo nadšení. To znamená, že svému vnukovi a budoucímu králi naznačila, že jeho volba je pro ni nepřijatelná. Nikoli však kvůli nedostatečně urozenému původu, ale protože jako středostavovská dceruška nepracovala a žila si za peníze rodičů v bytě za dva miliony liber. A deset let poté patří vévodkyně Kate ke královniným největším oblíbencům.

Nejen proto, že ji miluje národ za její skromné a velmi pokorné vystupování, ale také proto, že v britské královské rodině pracuje a plní závazky státu na jedničku.

„Soukromě královna vyjádřila vážné obavy a mínění, že Kate musí mít nejdříve řádnou práci a vlastní identitu, než ji William požádá o ruku a bude to oznámeno veřejně. Ona sama je totiž nejtvrději pracující členkou rodiny, navzdory věku, takže když budoucí člen rodiny nepracoval a neměl řádnou práci, bylo to pro ni nepřijatelné,“ píše znalkyně britské královské rodiny Katie Nicholl ve své knize The Making of a Royal Romance.

Královně také vadilo, že Kate nejenže neskrývá to, že nepracuje, ale také že rozhazuje peníze svých rodičů milionářů za luxus.

„Přeskakovat z jednoho pětihvězdičkového resortu do druhého není vlastnost, kterou by budoucí královna měla oplývat,“ vysvětlil zdroj Buckinghamského paláce deníku The Sun.

Kate na radu královny začala pracovat pro charitu a je činná v organizaci Starlight podporující smrtelně nemocné děti. Na Vánoce 2008 se dočkala žádosti o ruku od Williama a v dubnu 2011 se stala jeho manželkou.

Neurozenou Middleton neměla dlouho v oblibě ani její tchýně Camilla Parker-Bowles.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související