Victoria Beckham loni prodělala 300 milionů

Velikost textu: AAA

19. 12. 2018

Victoria Beckham se po deseti letech snažení ve světě módy konečně dočkává uznání. Ale ocenění kreativního úsilí ještě neznamená, že je její značka úspěšná také komerčně. Bez manžela Davida a jeho tučných finančních injekcí by musela dávno zavřít krám. Každoročně se její manko zvyšuje. A loni prodělala více než deset milionů liber – asi 300 milionů korun.

A to je o dva miliony liber více než v roce předchozím. Ani letos není Victoriino podnikání v černých číslech, ale pozitivní je to, že celkové příjmy meziročně vzrostly z loňských 36,4 milionu liber (asi miliardy korun) na 42,5 milionu liber (asi 1,2 miliardy korun).

Ale akcionáři jsou optimisté a bývalé zpěvačce věří. Podle světlých vyhlídek by měla značka začít vydělávat kolem roku 2020, kdy se dostane do černých čísel.

Beckhamová věří, že deset let dosavadních investic do rozvoje značky – reklama, online prezentace a otevírání butiků po světě – se začne vracet.

Victoria musela také letos propouštět. Pro nadbytečnost vyhodila třetinu zaměstnanců. Sama si přitom vyplácí 700 tisíc liber ročně – asi dvacet miliónů korun. To na nevýdělečnou návrhářku není málo.

Naopak podnikání manžela Davida stále roste a za poslední tři roky má čistý zisk 80 milionů liber – asi 2,3 miliardy korun.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související