Lewis Hamilton rozzuřil občany rodného města. Je to špinavá díra!

Velikost textu: AAA

19. 12. 2018

Městečko Stevenage asi padesát kilometrů na sever z centra Londýna je malebnou obcí skýtající občanům vše, co k životu potřebují. Jistě, není to metropole typu Londýn či Manchester, ale také to není žádná ospalá díra pro sociální případy. Nicméně Lewisi Hamiltonovi narostl pršáček a kvůli miliardám na kontě si zvykl na jiná měřítka hodnocení kvality. A tak teď při předávání cen televize BBC prohlásil, že pochází ze slumu, tedy ze špinavé čtvrti nuzných chatrčí. Občany Stevenage rozzuřil a požadují omluvu.

Hamilton takto ošklivě označil město v Anglii při předávání cen BBC Sports Awards. V kategorii Osobnost roku skončil na druhém místě za cyklistou a vítězem Tour de France Geraintem Thomasem.

„Byla to opravdu velmi dlouhá cesta, sen nás všech, jako mé rodiny, dokázat něco jiného, dostat se z těch slumů,“ prohlásil Hamilton během večera při předávání cen.

„Je znepokojující, že Lewis Hamilton použil tuto událost k negativním komentářům o svém rodném městě. Nikde to není dokonalé, ale my míříme vysoko a můžeme prohlásit, že jsme na Stevenage hrdí,“ komentovala nešťastný projev pilota Formule 1 zastupitelka Stevenage a držitelka Řádu britského impéria Sharon Taylorová.

„Není to dokonalé město, ale je to domov. A má hodně co nabídnout, když lidé otevřou oči,“ dodal britský paralympionik Gobi Ranganathan, který ze Stevenage pochází.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související