Robert De Niro: Šovinistu Trumpa bych nehrál za nic na světě

Velikost textu: AAA

9. 1. 2019

Jedním z velkých kritiků Donalda Trumpa je herec Robert De Niro. Proti prezidentovi USA často hovoří a považuje ho za jednoho z nejnebezpečnějších šovinistů dneška. Pětasedmdesátiletá hollywoodská hvězda by prý ale Trumpa nehrála za žádný honorář a za žádných okolností.

„Nechtěl bych ho hrát nikdy. Vždy se snažím pochopit u postav jejich pohled na věc a dokázal bych to samozřejmě i u něj, ale necítím s ním nejmenší sympatie, za to, co udělal, za tu zodpovědnost, kterou má, ale kterou promarnil. Je mu všecko jedno. Vždy říkám, že každá postava má příběh, který je zajímavý. Jde jen o to, jak ho budete vyprávět. A samozřejmě i způsob, jak vyprávět ten jeho, by byl zajímavý, ale nikdy jsem u něj neviděl jediný projev sebereflexe. Ví, jaký je, a vše, co řekl negativního o lidech či jiných věcech je projekce jeho samotného. Nevím, jak byl vychováván, ale nikdy by mě nenapadlo, že tam budou takoví ďábelští lidé, on ani není ďábel. On je prostě nudný,“ svěřil De Niro v rozhovoru pro britský deník The Guardian.

Na otázku, zda si myslí, že je Trump šovinista, herec odpověděl: „Ano.“ A na otázku, zda přímo fašista, reagoval: „Myslím, že to k tomu vede. Kdyby mohl dělat, co chce, zřejmě bychom jako země dopadli velmi špatně.“

De Niro kritizoval Trumpa také na předávání cen Tony. Prezident USA poté poznamenal na Twitteru: „Robert De Niro, ta osoba s velmi nízkým IQ, dostala ve filmu příliš mnoho zásahů do hlavy od skutečných boxerů. Viděl jsem ho večera večer a opravdu věřím, že má vykradeno v hlavě z tvrdých ran do ní.“ Trump přitom narážel na film Raging Bull, v němž hrál De Niro boxera Jaka LaMottu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související