Joanne K. Rowling: Většinu bdělého času prožívám ve fiktivních světech

Velikost textu: AAA

11. 1. 2019

Jedna z komerčně a čtenářsky nejúspěšnějších autorek dneška Joanne K. Rowling přiznala, že většinu času svého života vlastně není přítomna v realitě. Naopak její mozek odchází do fiktivních světů magie, kouzel a nadpřirozených bytostí. Zřejmě proto byla schopna vytvořit romány o Harrym Potterovi a další knihy s tak složitými zápletkami a dějovým vývojem.

Rowling totiž více času tráví ve světě fikce, takže je tento pro ni skutečnější než to, co ostatní vědomě považují za realitu.

Skotská autorka odpovídala na svém webu na to, co miluje na psaní nejvíce.

„Nedokážu na to odpovědět, aniž bych zněla melodramaticky. Pravda je, že nedokážu oddělit svůj svět psaní od reálného života. Je to spíš životní nutnost než láska. Myslím si, že musím trávit většinu svého bdělého života ve fiktivních světech, což může některým lidem připadat smutné, jakože mi tedy ve vnějším světě musí něco chybět. Ale opravdu nechybí! Jsem šťastný člověk, všeobecně, s rodinou, kterou zbožňuji, a několika aktivitami, které mě baví. Jde jen o to, že mám v hlavě jiné světy, do nichž často odejdu a zase z nich vyjdu, ale opravdu netuším, jaké by bylo žít jinak,“ odpověděla Rowling fanouškům.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související