Colin Farrell: Vykašlete se na kritiku, jedině tak najdete své štěstí

Velikost textu: AAA

11. 1. 2019

Herec Colin Farrell nepije, nekouří a je šťastnější než kdykoli předtím. Za vše vděčí tomu, že ve svém přístupu k životu změnil určité hodnoty. Přestal se méně obávat toho, co si o něm myslí druzí, a neřeší jejich kritiku. Tím se zbavil psychického tlaku, začal se ze života radovat, a najednou přestal potřebovat „pomocníky“ alkohol a nikotin.

„Nemůžu dost dobře vyjádřit, jak požehnaný život žiju, mám tak velké bohatství a dvě naprosto úchvatné děti a úžasnou rodinu, hluboká přátelství a práci, která mě neskutečně baví. Úspěch je relativní pojem, nebudím se s myšlenou, že jsem toho dosáhl, sláva vám štěstí neposkytne. Když to říkám, myslím tím, že jsem jen obyčejná lidská bytost. Mám své vzlety a pády, ve dvaačtyřiceti se mi jeví jako proces života učení se tomu, co je podstatné v životě člověka jako jedince a že jsme tu opravdu na velmi krátkou chvíli. Chci říct, Kriste, celá ta komedie je téměř za námi. Odrazte se proto od břehu a nechejte tu show vyrazit na svou cestu, žijte s menšími a menšími obavami a tolik se o vše neobávejte. Je důležité zajímat se o to, co si druzí myslí, je to forma společenského formování, ale nemusíme nutně dělat věci čistě jen proto, abychom byli oblíbení,“ prohlásil Colin na Summitu Pendulum v Dublinu.

Irský rodák má s bývalými partnerkami devítiletého Henryho a patnáctiletého Jamese. Ve třiadvaceti prý dostal životní lekci. Když hrál Alexandera Velikého, byl přesvědčený, že mu role zajistí cestu do Hollywoodu. Snímek byl ale propadákem.

„Alexander byl obrovský film, hromada Irů v něm hrála velké role a všichni jsme si mysleli, že nás to vyšvihne do Hollywoodu, ale nefungovalo to. Tu lekci jsem potřeboval, a to ponížení, měl jsem pocit, že jsem všechny zklamal. Vzal jsem si to velmi osobně, chtěl jsem se všem, s nimiž jsem se během těch šesti měsíců potkával, omluvit. Jako třiadvacetiletého mě to dost zasáhlo,“ přiznal Colin.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související