Lady GaGa soutěží s Angelinou Jolie o roli Kleopatry

Velikost textu: AAA

16. 1. 2019

Studio Sony chce natočit životopisný snímek o královně Kleopatře. Egyptskou vládkyni z prvního století před naším letopočtem měla ztvárnit Angelina Jolie. Dlouho byla favoritkou pro roli, ale po úspěchu ve filmu Zrodila se hvězda se stává horkou kandidátkou také Lady GaGa. A tak čeká obě slavné ženy souboj v konečném konkursu.

„Kleopatra byla známá jako královna Nilu a ve filmové verzi roku 1963 se díky této roli jako hollywoodská královna prosadila Elizabeth Taylorová. Existuje mnoho důvodů, proč si myslet, že kdokoli bude hrát novou verzi, bude požívat stejných výšin ve filmovém světě,“ cituje deník The Star zdroj ze studií Sony.

Ačkoli je pro Angelinu velmi neobvyklé, aby ve své pozici musela na konkurs a kamerové zkoušky, GaGa ji teď k něčemu takovému nutí, pokud se role Kleopatry dobrovolně nevzdá.

Elizabeth Taylor tehdy jako první herečka v historii Hollywoodu dostala za roli honorář ve výši rovného milionu dolarů. V šedesátých letech to byla vpravdě extrémně vysoká výplata.

Nové pojetí studií Sony má být krvavým politickým thrillerem z pohledu feministické vládkyně, jež egyptský trůn opanovala s roční přestávkou v letech jednapadesát až třicet před naším letopočtem. Zemřela jako osmatřicetiletá. A právě věk nahrává spíš zpěvačce, Angelina má totiž už třiačtyřicet, zatímco GaGa dvaatřicet.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související