Rihanna žaluje vlastního otce kvůli zneužití jejího jména

Velikost textu: AAA

17. 1. 2019

Zpěvačka Rihanna, vlastním jménem Robyn Fenty, žaluje svého otce Ronalda Fentyho kvůli tomu, že pro název své společnosti používá příjmení Fenty. Ona totiž jako první začala toto příjmení používat pro svou značku kosmetiky Fenty Beauty. Americká hvězda tvrdí, že otcova Fenty Entertainment se tváří jako její agentura a snaží se tedy na její slávě tržit.

V žalobě pak Rihanna uvádí, že se otec spolčil s Mosesem Perkinsem, který ho přesvědčil k založení společnosti, jež se lživě tváří jako agentura zastupující její uměleckou činnost, ačkoli ona s touto společností nemá nic společného.

„Ačkoli je pan Fenty Rihannin otec, nemá a nikdy neměl právo jednat jako Rihannin zástupce,“ uvádějí zpěvaččini advokáti v žalobě.

Ronald Fenty jedná zřejmě skutečně jako blázen. Zamluvil totiž se společností Fenty Entertainment turné po latinské Americe v celkové hodnotě patnácti milionů dolarů a dva koncerty v Los Angeles a Las Vegas za čtyři sta tisíc dolarů. Rihanna mu ale nedala žádné pověření a o žádných svých koncertech netuší.

Zpěvačka také tvrdí, že otci posílala několik varovných dopisů, ale bezvýsledně. Proto ho musí žalovat.

Ronald Fenty se loni pokusil založit síť hotelů Fenty, ale americký Patentový a licenční úřad mu to zakázal.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související