James Franco vyžehlil mimosoudně žalobu se svým studentem

Velikost textu: AAA

17. 1. 2019

Herec James Franco raději mimosoudně pomocí finančního vyrovnání vyžehlil žalobu, kterou proti němu podal loni na jaře Ryan Moody. Ten totiž viní slavného filmaře, že se ho snažil okrást. Nejprve mu jako svému studentovi zadal za úkol adaptaci románu, ale za scénář mu zaplatil pouhých pět tisíc dolarů. A pak ho vyšachoval z produkce úplně. Moody zažaloval Franka, který se s ním po dohodě s advokáty raději vyrovnal mimosoudně.

Moody měl v roce 2013 začít psát předlohy pro Frankův film Disaster Artist. Jenže filmař mu zaplatil za pět různých návrhů pět tisíc dolarů a donutil ho vzdát se jakýchkoli dalších práv. Sliboval mu sice pozici koproducenta, ale ve výsledku ho z produkce vyšachoval zcela. Moddy tak loni v březnu zažaloval Frankovu společnost Rabbit Bandini Productions a společnost jeho kolegy Setha Rogena Point Grey Pictures.

Moodyho advokát Brian M. Grossman minulý týden magazínu E! News potvrdil, že žalobu stahují, protože se s nimi Franco finančně vyrovnal.

Franco byl vyučujícím scenáristiky na University of California v Los Angeles a Moody jako student navštěvoval jeho kurz.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související